haavaarmid näos 10.11.05 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Minu abikaasat ründas koer näkku jättes sinna suured armid põskedele ja lõuale. Sellest on möödas 1 kuu. Kas on võimalik neid arme eemaldada? Missugune on see teostus ja mis on selle hinnaks? Kas seda saab teha juba kohe või peab ootama?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Armide paranemiseks tuleb anda loodusele vähemalt 6 - 12 kuud ja alles siis on õige aeg otsustada, kas mingitki kirurgilist korrektsiooni on näidustatud teha või mitte. Praegu soovitan vähemalt 3 - 4 kuu vältel kasutada silikoon-armigeeli või Contractubex-armisalvi. Kui loodus ise arme ei paranda e. armid on väga sügavad olnud, on vähe lootust neist kunagi vabaneda, sest ka kirurgi tegevusest jäävad ju ikkagi armi. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree