operatsiooni(de)järgne arm 16.12.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 40-aastane kolme lapse ema. 14aastat tagasi eemaldati mul parempoolne munasari (tsüst). Pärast seda sünnitasin kolmanda lapse. Alakõhule jäi umbes viieteistsentimeetrine arm ja rasedusjärgselt selle kohale inetu nahavolt. Hiljaaegu elasin uuesti läbi analoogilise operatsiooni. Seekord eemaldati tsüsti tõttu suurem osa vasakpoolsest munasarjast. Õmblus on vana armi kohal. Arvan, et ka "rippuv" kõht ei kao. Kas seda iluviga on võimalik korrigeerida plastilise kiruriga abil? Millal oleks otstarbekas seda teha? Millega peab patsient (nii majanduslikult kui füüsiliselt) avestama? Kas on alternatiivseid võimalusi?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Teie kirjelduse järgi on küllaltki raske arvata, milline operatsioonimeetod parima tulemuse võiks anda. Seetõttu sovitaksin siiski aega leida ja plastikakirurgi konsultatsioonile minna, kus kõik Teie küsimused ka vastatud saaks.