kõhu eesseina plastika ja uus rasedus? 13.12.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen sünnitanud kaks last, neist ühe keisrilõikega. Kõht on nüüd aga ülimalt inetu, kuna juba esimese rasedusega tekkis väga palju striiasid, peeaaegu rindadeni välja. Kõhunahk on lõtv ja kortsuline ning keisriarmi kohal ripub inetu "põlleke", mis isegi riiete alt läbi kumab. Olen olnud ülekaaluline, tasapisi, laste kavades on kaal normaliseerunud - samas mida saledam ma olen, seda inetum on kõht (nokk kinni, saba lahti)!
Küsimus on siis järgmine: kui tõenäoliselt(?) oleks abi kõhu eesseina plastikast , siis kas pärast nimetatud iluoperatsiooni kunagi veel üks laps sünnitada on utoopiline? kas kõhunahk peaks vastu või tuleb enne kõik plaanitud lapsed sünnitada kui üldse välimust korrigeerima hakata? Ma pole veel kolmkümmendki ja kuidagi ei tahaks nii inetu kõhuga jääda nt. järgnevaks kümneks aastaks, 7 aastat kompleksides vaevlemist on mu meelest juba piisav... Samas tahaksin kindlasti sünnitada veel ühe lapse kuid mitte enne 5-6 aasta möödumist.
Olen üsna nõutu, kindlasti on aga Teie praktikas olnud ka niisuguseid juhtumeid ning oskate nõu anda.

ette tänades,

Heli

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Heli.
Kahjuks on Teil täiesti õigus - midagi muud kui kõhu eesseina pingutav operatsioon - kõhuplastika - Teie kirjelduse järgi kõne alla ei tule. Loomulikult on oht, et kui aastaid pärast operatsiooni uuesti rasestute ja sünnitate, venib nahk ja lihased uuesti välja ja kordusoperatsioon on vajalik-soovitav. Kindlasti ei ole vaja karta mingit "lahtirebenemist".
Kindlasti algab kõik konsultatsioonist, milleks soovi korral saate broneerida aja tel-l 7348553 või 5147100. Lugupidamise ja Jõulu-eelsete parimate soovidega, Dr. Peep Pree