VALUD KÕHUS 17.02.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

TERE, OLEN 33 A. UMBES 5 A. TAGASI ON TIHTI PAAR VÕI KOLM TUNDI PEALE SÖÖMIST TUGEVAD VALUD PÄIKESEPÕIMIKUST KÕHUNI VÄLJA. SAMUTI KIIRGAB VALU PAREMA RINNA ALLA, KA ON TUGEVAD RÖHITISED, MIS EI TAHA PÄRIS ISE TULLA VAID AINULT VAJUTADES PÄIKESEPÕIMIKULE.RÖHITISTE VÄLJATULEMISEL ON VALULE HETKELINE LEEVENDUS. NEED VALUHOOD KESTAVAD UMBES 3-4 TUNDI. SUVEL NEID PEAAEGU EI OLE. MÕNIKORD ON KAASNEVAD KA TUGEVAD IIVELDUSHOOD, KÕIK SEE JUHTUB UMBES KORD KUUS. TOIDUD ON OLNUD ERINEVAD, LAHJADEST RASVASTENI VÄLJA. KÕRVETISI EI OLE. KAS TULEKS PÖÖRDUDA ARSTI POOLE VÕI KORRIGEERIDA TOIDUSEDELIT? AITAB TAVALISELT IBUPROFEEN. AITÄH

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Ibuprofeen maohädade puhul ei tohiks küll aidata. Juhul kui see Teie puhul aitab, sisi võiks siiski tegemist olla närvivaluga.

TR