Valud ja gaasid kõhus 10.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Ma ei ole kindel, kas antud probleem läks õige valdkonna alla, aga probleem on lühidalt järgmine: juba mitu nädalat on vahel valud kõhus - eelkõige nabast ülevalpool asuvas piirkonnas. Valud ei ole pidevad, kuid esinevad hoogudena. Veidi esineb ka iiveldust. Kõht on viimase nädala olnud ebaharilikult punnis ning ka gaase on tavapärasest rohkem. Esinenud on ka palavikku (37.2-37.9C). Paar kuud tagasi olid valud allpool kõhupiirkonnas ning diagnoositi põiepõletik, mis sai välja ravitud. Milles võib olla probleem? Kas algatuseks minna lihtsalt perearsti juurde ja oodata, et sealt spetsialisti juurde edasi suunatakse?

Ette tänades,

K.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kuna on palavik ja seedehäire, siis tuleks tõesti arvata ägedat haigusseisundit. Millega nimelt tegu võib olla, saab otsustada arst täienedavate analüüside, uuringute ja läbivaatustulemuste abil.
Dr Kariis