maohaavand 25.10.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas on võimalik et kukkudes suuskadel mitu korda seljali,võib tekkida maohaavand ja enne eelnevalt oled söönud. See juhtus 4 aastat tagasi. Ja pole haavandist lahti saanud. Igal aastal olen ravikuuri läbi teinud,kuid haavand tekib uuesti samale kohale.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

tere!

Teie maohaavandi teke pole kindlasti seotud kukkumisega. Kui veel mõned aastad tagasi peeti nii mao kui kaksteistsõrmiksoolehaavandit krooniliseks hädaks, siis peale H.pylori avastamist on seisukohad oluliselt muutunud ja ravi efektiivsus paranenud. Teise variandina haavandi tekkes tuleb muidugi köne alla teatud ravimite pidev kasutamine, mis võib mao limaskesta kahjustada (näiteks aspiriin).