gaasid 06.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minul on järgmine probleem. Olen noor inimene (18a) ja mind on juba paar kuud vaevanud kõhugaasid. Need ei olene sellest kas või mida ma söön, õhtuti on kõht punnis nagu rasedal ja ebamugav on kogu aeg olla, sest ei saa ju neid ometi avalikult välja lasta igal pool. Olen käinud Keilas perearsti juures, kes võttis vereanalüüsi (kõik oli korras) tegi ultraheli (peale pisut sopistunud sapipõie ka midagi hullu polnud) ja määras Espumisani tabletikuuri, mille lõppedes kõik isegi hullemini jätkus. Ka kapslite tarvitamise ajal ei lakanud gaasid mind vaevamast. Mul on küll olemas juba saatekiri gastro... juurde aga äkki oskate nõu anda kuhu haiglasse oleks kõige mõttekam sellise hädaga pöörduda ja mida ma vahepealsel ajal tegema peaksin: lähen 2x nädalax välismaale enne kui saan arsti külastada...Ette tänades

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Jatkake perearsti soovitust ravi suhtes ja hoiduge gaase tekitavatest toitudest nagu herned, oad, kapsas ja humalajook ei tule ka kasuks. Pipraviin olla vanasti leevendust toonud, tea kas nyydki.
Tallinnas on gastroenterolooge koigis haiglates. Kindlasti leitate sobiva. Hea tahtmise juures on voimalik juba kahe nadala jooskul jutule saada.

Edu,
dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Gaasid

Tere.

Viimsed 4 kuud on mul esinenud iga päev gaasid. Minu probleemiks on just see, et gaasid ei välju pidevalt, hoopis jäävad kõhtu mulksuma, seega ka kõht aeg ajalt valutab.
Kuskil ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Arvan, et on.
Mina soovitaks siiski esmalt reguleerida oma sooletöö.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid kõhus

tere,

kas te võiksite selgitada, millest tekivad gaasid kõhtu ja kuidas neist kõige efektiivsemalt vabaneda?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Nüüd läheb füüsikaks. Gaas kas tuleb väljast sisse (õhupalli täispuhumine) või tekib kohapeal (taigna kerkimine).
Vastava põhjuse likvideerimine kõrvaldab ka gaasi olemasolu.
Dr ...

Loe edasi

gaasid

mul on gaasid, juba pikemat aega ja ise ära ei lähe. mida teha? gaasid annavad endast märku eriti suitsu tehes ja õunu süües. ja neid on võimatu kinni hoida. väga palju on juba piinlikke hetki olnud sõprade ...

Vastas dr Toomas Kariis

Õunad on sagedaseim kõhutuulte tekitaja. Suitsetamine kiirendab seedetrakti talitlust ja soodustab gaaside väljumist. Antud kontekstis tuleks esmalt piirata õunu ja siis suitsetamist.
Dr Kariis

Loe edasi

gaasid

tere!
muret teevad kõhugaasid. need on olnud juba väikesest peale, kui alles nüüd avastas kooliarst, et need on gaasid. Sel ajal kui mul gaasid on, on mul
tohutult valus, käia ei saa ( kui ...

Vastas dr Toomas Kariis

Soovitan mõlemas küsimuses konsulteerida gastroenteroloogiaga. Päraku lõhe on ravitav. Kõhugaaside põhjus vajab selgitamist. Ka seda vaevust saab leevendada.
Tervist soovides,
Dr. Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi