pankreatiit 22.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 63 a. naine.2003.a. lõigati laparoskoopiliselt sapikivid, kuna 2002.a. juunikuus tekkisid vaevused vasakulparemalpool ülakõhus.Pärast op. hoidsin dieeti ja tervis oli enam-vähem vaevusteta.Alates 2003.a. novembrist on valuhood paremal pool maksa kohal ja kõhu keskkohas, eriti pärast sööki ja õhtul pärast kella 5.00.Söön ainult miinimumi, et elus püsida- putru, banaani, saia. Kõht on lahti ja roe helekollane. Rohtudest kasutan ranisani, cerukali, pankreatiini(20000). Joon ravimteesid-kummel, saialill, naistepuna jm.Enne ägenemist sõin ainult keedetud kanaliha lihatoodetest.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Teie arst peaks tegema maksa analüüsid. Sapipõie eemladamise järgselt kohtab sageli kive ka sapiteedes.
Edu,
Dr Kariis