mõõk? 14.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen väga mures ,kuna pean nüüd minema arvatavasti "mõõka" neelama.
Ütelge palun,kas on võimalik ka kuidagi teisiti teada saada,mis seal silsemuses toimub?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Küsija ei selgita, mis on gstroskoopia näidustus, mida otsitakse?
"Mõõga neelamine" ei ole asjakohane termin ja kindlasti oleksid tsirkuseartistid - tule ja mõõganeelajad solvunud kui paigutate end nendega samale pulgale.
Uuring on äärmiselt informatiivne ja seedetraktihiaguste diagnostikas sageli asendamatu. Kartmiseks pole põhjust. Kõik saavad hakkama.
Edu
Dr. Kariis