mao ja kaksteistsõrmiksoolehaavandid 09.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane, lapsestsaadik ülihappesusega maadelnud(liigne maohape on ka hambad ära söönud), umbes 7 aastat olen tundnud aegajalt rindkerest vahetult allpool eriti tühja kõhuga ja peale alkoholi(veini) tarbimist õõnsaid ja vastikuid valusid ja peale millegi peale vihastamist põletavat räiget valu eriti just vasakul pool. Mõõka olen üritanud käia 3 korral millest ükski kord ei ole õnnestunud tugeva okserefleksi tõttu ja perearst kirjutas mulle 4 aastat tagasi raniberli, mida võtsin umbes pool aastat aga kuna erilisi tulemusi polnud näha siis jätsin järgi. Mis teha? Tugevate peavalude ja kaelaradikuliidi tõttu olen sageli kasutama ibuprofeeni ja ikka max 400-teised valuvaigistid ei mõju, kuigi tean et see mõjub maole kahjulikult ei saa muidu tööl olla (nädalas 1 tablett umbes)

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Teie seedetrakti ülaosast võiks siiski haigust otsida. Tugeva okserefleksi tõttu pole mul küll ükski uuring tegemata jäänud. Kui haige laualt lahkub, siis tõesti uurida ei saa. Võtke ennast kokku ja tehke asjad selgeks.
Dr. Kariis