puusaliiges? 22.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Lgp, dr. Kukner

Selline mure: puusaliiges(?) jala ja puusa vahepal nagu tekib valu. Valu tekib (muutub tugevamaks) tavaliselt peale pikemat püstiseismist. (nagu midagi oleks paigast ära?) Algas umbes pool aastat tagasi, kui töö iseloom nõudis 8-12 tunnist püstiseismist.

Kas see on tõesti tingitud pikemaajalisest seismisest? Kas peab mõtlema töö vahetamisele või on olemas mingeid ravivõtteid või peaks arsti poole pöörduma ja kui siis millise? Võibolla aitaks mingi spordiala valusid leevendada (va. võimlemine:))

mees 25a

ps. pool aastat tagasi diagnoosis perearst (röntgeni alusel) ka algavat seljaradikuliiti (peale seda kui ei saanud 3 päeva voodist püsti), mida sellega peale hakata. Käisin enne jõusaalis, aga see vist pole seljale hea?

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Puusaliigese valud võivad olla pärit väga erinevatest haiguslikest seisunditest. Et määrata Teie valude põhjus ja vaagida ravivõimalusi, tuleks Teil pöörduda arsti vastuvõtule(366-088; 318-199)