Põlve vigastus 18.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 18 aastane noormees. Umbes poolteist kuud tagasi korvpalli mängides läks mul põlve keder maandudes korraks vasakule (nagu liigesest välja vms) ja siis läks ise ka kohe tagasi. Pärast seda läks põlv paiste ja põlve keder käis vasakule-paremale hästi kergelt. Käisin kohe ka traumapunktis, kus tehti röntgen. Traumapunktis öeldi, et kõõluse nikastus ja kui väga valutama peaks hakkama, siis mine arsti juurde.

Mööda läks umbes nädal, siis läksin arsti juurde, kuna põlv oli ikka veel valus ja paistes. Arsti juures imeti mul põlvest veri välja ja pandi vasak jalg lahasesse. Edasi saatis arst mind Mustamäe Haiglasse konsultatsioonile.

Lahas sai mul umbes nädal olla, kui ma juba Mustamäele läksin. Seal võeti mul Lahas ära ja öeldi et põlve keder on paigast läinud. Soovitati mingit sidemet, mis ketra hoiab, et ta jälle välja ei läheks. Selle ka ostsin, ning kannan siiamaani.

Siis käisin veel korra Mustamäel ühe teise traumatoloogi juures. Arst ütles, et mingi põlve side on rebenenud. Et just see side mis põlve ketra kinni hoiab vms. Menninsk pidavat korras olema.

Nüüd on sellest siis mingi kuu möödas. Öeldi et kuus nädalat läheb selle paranemisega aega, aga mul on ta ikka kuidagi paksem kui teine põlv. Sirgelt seistes, nii et mõlemad jalad sirgelt koos, on näha et vasakpoolne põlve keder on natuke eespool kui parempoolne. Ikka annab põlv tunda, mis on muidugi täiesti arusaadav. Siiski põlve-keder käib vasakule-paremale hästi kergelt. Joosta ei saa... tegelikult pole proovinudki, noh aeglaselt joosta saab, aga põlv annab tunda. Kükitada ei saa. Jalga kokku panna ei saa ka täielikult.

Seega siis tahakski teada, et kas mu põlv kunagi ka täielikult paraneb, või ta jääbki mulle haiget tegema? Et kuna ma siis selle põlvega kõike teha saan (joosta; sportida)? Äkki tuleks seda veel näiteks mõnele spordiarstile näidata?

Ette tänades,

Kaupo

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Kaupo!

Jutu järgi on teil olnud põlvekedra nihestus.Arvatavasti tuleks Teil seda põlve veelkord näidata.Te ei kirjuta,kas Te tarvitate turse ja põletikuvastaseid tablette ja määrdeid,samuti tuleks teha juba vastavaid ravivõimlemisharjutusi.

Kõik need abinõud kiirenadavad taastumist.Üldiselt saab sellest hädast üle ka ilma operatsioonita.Meie kliiniku reg.tel.on 6461436.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern