M23.2 - Vana rebendi või vigastuse põhjustatud meniski kahjustus 03.08.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Palun õelge, kas sellise diagnoosiga, minu paremast õlast, mida näitas MRT, PIISAB AINULT FÜSEOTERAAPIAST, VÕIMLEMISEST, VÕI PEKS HOOPIS TEHTAMA MULLE ARTROSKOOPILINE OPERATSIOON???Diagnoos: MRT uuring paremast õlaliigesest 2 mähisega 8 tööd. Kood: 79203x 1. AC liigeses väljendunud artrootilised muutused, liigest moodustavates luudes luuturset; liigeskapsel intaktne. I tüüpi akroomion. SSP lihase kerge atroofia. SSP kõõluse distaalses osas tendinopaatia ning eesmiste ekstraartikulaarsete kiudude rebend. ISP, SSC kõõluse patoloogiat ei tähelda. Bicepsi pika pea kõõlus sulkuses, tavalise signaaliga. IGHL tavaline. Labrumi ülemise tagumise osa SLAP II tüüpi vigastus tõenäoline. GH liigeste kõhrepind tavaline

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Kui te ei ole veel füsioteraapiaga sümptomeid leevendada proovinud, tasuks seda kindlasti teha. Operatsiooni vajadus sõltub pigem sellest, millised on teie sümptomid, kui palju limiteerib antud probleem teie igapäevaseid tegevusi/hobisid ja kui tulemuslik on konservatiivne ravi. Kui füsioteraapia valu ei leevenda, tasuks konsulteerida ortopeediga operatiivse ravi suhtes.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut