Turse peale kipsi ära võtmist 10.12.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
Sellike mure,et ma kukkusin 3 nädalat tagasi õnnetult ja väänasin jala välja. Alguses EMOs pandi ortroos. Aga kuna ma ei suutnud 4päeva hiljem kohe üldse jalale toetuda siis pandi jalg kipsi. Öeldi,et ühtegi murdu ega mõra ei ole. Olin 2 nädalat kipsiga kus nüüd eile võeti kips ära, aga jalalabal siuke suremise tunne ja on ka sinine. Ja see jala välimisel poolel sealne kont/luu on nagu imeliku kujuga ja katsudes ikka valus ja vangilangenud nagu paistes. Et kas peale kipsi ära võtmist see on normalane?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Jah, selline pilt on peala hüppeliigese väljaväänamist normaalne. Soovitan teha külmakompressi 2-3X päevas, 10-15 min. Lisaks rõhkside. Võib alustada ka koormusvabade hüppeliigese liikuvusharjutustega (link). Abiks võib olla ka magneravist www.laineravi.ee

https://www.youtube.com/watch?v=FXRUvRbxxB0&ab_channel=E3Rehab

Priit Ailt