hüpermobiilsed põlveliigesed ja artroos 17.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,käisin paar päeva tagasi taastusraviarstil vasaku põlveliigese valuga,need on mul juba paar aastat kestnud vana luumurrutrauma on eelnevalt olnud selle põlve lähedal..,viimasel ajal on hakanud valutama ka terve jala põlveliiges
seekord uuel visiidil tuli välja et mu jalgadel on hüpermobiilsuse sündroom.trennist teen jalgrattasõitu põhiliselt,sest aeroobikat jne ei kannata teha kuna hakkab hullemini valutama.
Kas liigeste kulumine on konkreetsemalt selle sündroomiga seotud kuidagi?
Tavaliselt liikudes ja seistes ei ole jalgades mingeid valusid mis oleks nende asendist tingitud..on vaid artroosist põhjustatud liigese valu
Füsioterapeudi juurde on plaanis uuel nädalal aeg panna.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Hüpermobiilsuse sündroom võib hilisemas eas tõesti rohkem liigeskulumist põhjustada, aga ei usu, et hetkel see peamiseks valu põhjustajaks on. Oleneb muidugi millised on teie liikumisharjumused ja kas olete varem tegelenud tõsisemalt mingi spordiga, mis liigeskulumist võis soodustada.
Kui tavaliselt liikudes/kõndides valu ei ole ja tekib vaid teatud treeningutel, on vajalik põlve tugevdamine, vajadusel koormuse kohandamine. Füsioterapeut saab anda head nõu ja sobivad harjutused, mis võiksid põlvevalu leevendada, et saaksite oma igapäevaste toimetuste/treeningutega jätkata.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut