Valutavad liigesed 28.04.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on olnud juba mitu aastat liigestega väiksemaid probleeme, ei ole erilist probleemi asjas näinud, aga küsin igaksjuhuks üle. Taustainfoks nii palju, et mul on hüpermobiilsed liigesed, kõige rohkem puusa-, põlve- ja hüppeliigesed. Peale kauemat kõndimist on tihtipeale nii, et õhtul hakkavad puusa- ja põlveliigesed endast märku andma. Valutavad päris hullusti, aga hommikuks on valu ära läinud. Viimased 5 päeva on mul puusaliigesed pidevalt valutanud, kuigi koormust neile andnud ei ole. Valutavad terve päeva ühtmoodi, hommikuti ei ole valusam kui õhtul ega ka vastupidi. Valu on nii puhkeolekus kui ka liikudes, liikudes pigem leeveneb pisut.
Õlast abduktsiooni tehes tõuseb kuskil 90 kraadi, kui hakkab õlal valus. Sealt edasi minnes on valus ja teise käega katsudes tunneb, et ragiseb, aga sealt ülespoole tõsta enam ei ole valus tõsta.

Kas need vaevused võivad viidata mingile liigesehaigusele ja kas füsioterapeut saaks mind aidata? Kuna näen, et teie tegutsete Tallinnas, siis oskate ehk soovitada mõnda füsioterapeuti Tartus?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal arvan, et abi võiks olla stabiilsus/ tasakaalu harjutustest, mis vähendavad liigeste hüpermobiilsust. Tõenäoliselt pole tegemist tõsisema liigeshaigusega, kuid pidevat valu kannatada ei ole hea, kuna see võib tekitada pikema aja jooksul kompenseerivaid liigutusmustreid.

Lisaks võid kasutada 1-3 kuu jooksul liigespreparaate - Glükoosamiini ja Kollageeni.

Puusale - https://www.youtube.com/watch?v=fYh5GU-T7EA
Põlvele - https://www.youtube.com/watch?v=b3sQaKOjCl0
Õlale - https://www.youtube.com/watch?v=K9HX4XHVbr0

Tartus soovitan Timo Müüri, RunMed Teraapiasalong.

Tervitades,
Priit Ailt