Artroos ja jooksmine 05.08.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen harrastussportlane (jooksmine), treeningumaht ca 7,5h nädalas koos intensiivsete treeningutega. Nädal tagasi hakkas kergelt valutama kubemepiirkond ja alakõht, perearsti juures tegin vereproovid, näidud korras. Perearst saatis rõntgenisse, tuli vastus vasakupuusa I astme artroos. Arst ütles, et tee kuure vabalt saadava ravimiga Artroveron.
Olen 4 aastat pühendunult tegelenud jooksmisega ja ei kujuta ette, kui nüüd on sellel kõigel lõpp. Soovikski küsida, kas tohib üldse edasi tegeleda jooksmisega või on see kategooriliselt ebasoovitav.

Lugupidamisega,

Sander

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Artroos tähendab rahvakeeli, et liigespilu on hakanud kitsenema ja liigespind (kõhr) ei ole enam sile/ ühtlane ning sellega seoses hakkab liiges liikuvus ka vähenema. Arvan, et venituste ja muude liigesliikuvust säilitavate harjutustega on võimalik olukorda stabiliseerida ja teatud koormusega on võimalik edasi joosta. Täpsemini oskan öelda, kui olen ise puusa näinud ja testinud.

Tervitades,
Priit Ailt