Jalga ei saa täielikult kõvertada 16.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

4nädalat tagasi oli vaagnaluu hulgi murd,kukkusin.Tehti operatsioon ja nüüd jalg ei paindu täielikult kõveraks,annab põlve üla osast tunda nagu mingi lihas ei anna järgi ja kummardada ka ei saa.Kas painduvust taastub ja kaua see aega võib võtta?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks ei tea teie täpset ravilugu, kuid usun, et liikuvuse taastumiseks on hetkel lihtsalt aega vaja. Teie raviarst on ilmselt maininud, et 8 nädalat pärast operatsiooni võiks liikuvus hakata taastuma. Praegused sümptomid on normaalsed ja rohkem liigutama hakates valu/kiskumistunne ja liikuvusulatus paranevad. Esmane paranemisprotsess võtab kindlasti vähemalt 2-3 kuud.

Soovitan pöörduda ka füsioterapeudi poole, et alustada taastusraviga ja kiirendada taastumist.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut