Randmeluu murrust taastumine 26.12.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.Kaks kuud tagasi kodarluu distaalse otsa kinnine murd. 4 nädalat kipsi,käsin füsoterapeudi jutul ka ja nüüd peaks alustama raskustega harjutusi ja ei tea,kui suurte raskustega alustada,näiteks et kas pooleliitrine veepudel oleks liiga raske või on ok.Eks see on tunnetuse küsimus vist ka,aga küsin,kuna kardan randmele liiga teha.(siiani on suuremat sorti nutitelefon olnud kõige raskem ese vist) Aiäh!

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Tunde järgi on kõige lihtsam tõepoolest harjutusi teha. Kui pooleliitrine veepudel tundub raske või hoopis kerge, kohandage raskust. Alustage mingi raskusega (näiteks sama veepudeliga) ja vaadake, kuidas homme käsi tundub. Järk-järgult saate raskusi suurendada. Luu kasvab tavaliselt 2 kuuga ilusasti kokku, seega üleliia muretseda pole vaja. Soovitus on vigastusest kuni 12. nädalani suuremaid raskuseid vältida (kuni 5kg). Oluline on kätt uuesti igapäevaste tegevustega harjutada.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut