Vasaku õla esimene lihas rebent 03.10.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus selline 4 aastat tagasi oli vasakus õla esimese lihase/kõõluse ? rebend Seda muidugi ei osanud ortopeed öelda vaid vüsioterapeud .Mis on siiani aktiivne ehk kui ma peaks tõstma raskemat kui 15 kg siis on jube põletav valu mille tagajärjel on õlas tugev valu ja jõuetus .Olen siiani ennast teipinud ,et saaks normaalselt elada .On tehtud rida uuringuid ja mitmeid füsoterapjeudi külastusi aga abi on üsna tagasihotlik .Siit siis küsimus kas siin aitab ainult operatsioon ?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kuna operatsioone teevad ortopeedid, siis soovitan pöörduda mõne ülajäsele spetsialisti poole, näiteks dr. Armin Heiman või dr. Kristo Kask. Nemad otsustavad, kas seal on midagi lõigata ja siis ka lõikavad, kui on selge näidustus.

Kuna see probleem on esinenud juba 4 aastat, siis on väga raske edasise ravi osas midagi arvata ja soovitada. Kirjelduse põhjal võiks arvata, et konservatiivne ravi pole tulemust andnud ja peab mõtlema, mis variandid veel on.

Tervitades,
Priit Ailt