Õlavalu 15.06.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutan siia kuna ei tea kuhu oma probleemiga pöörduda.

Nimelt mu probleem algas u. 1. aasta tagasi.

Olen vahelduva eduga kogu oma täiskasvanud elu jõusaalis käinud. On perioode kus olen käinud ja perioode kus pole midagi teinud.

2016 alguses olles ca 6. kuud trenni teinud hakkasid tundma hakkama mõlemad õlad õrnalt.

Alguses õlga/rinda tehes andis lihtsalt natukene tunda, ei olnud valus.
Lõpuks 2016. a märtsis muutus trenni tegemine valusaks. Mõlemad õlad valutasid- lisaks lõi põletiku õlast alla rinda.

Seega lõpetasin jõusaali peale esimest valusat trenni ja pöördusin ortopeedi poole. Sain diagnoosiks põletiku. Raviks argoxia kuur, laserdušš ja ravivõimlemine. Lõpetasin jõusaalis käimise ning tegin need asjad tublisti läbi aga paraku 2016. aasta suve lõpuks ei olnud olukord oluliselt paranenud. Põletik oli küll taandunud. Aga igasugune koormus õlale (kasvõi 2 kätekõverdust andis endiselt tunda). Ehk siis õlad ikka valutasid. Pöördusin septembris teise ortopeedi juurde. Diagnoos sama. Ravi: shockwave Audenteses ja ravivõimlemine. Tegin jällegi ravi läbi. Paraku ei ole seis endiselt paremaks läinud. Tänaseks on möödas üle aasta ja olen läbinud kaks ravikuuri koos võimlemisega. Kuna ei tee ka füüsilist tööd siis õlg ei ole peale argitoimetuste (autoga sõitmine, klaviatuuril tippimine) koormust saanud. Endiselt ei saa teha ühte! seeriat kätekõverdusi ilma valuta.

Kuna järjekorrad on pikad ja ravi ka pikk siis ma küsin kelle poole enda hädaga pöörduda ja mida soovitate ette võtta? Lisaks võite soovitada ka kontakti kellega kokku panna spetsiaalne treeningkava, et trennilainele tagasi saada- kui see on soovitatav.

Tänase päeva suur unistus on saada õlad korda.

Tänud konstruktiivse tagasiside eest!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Soovitan täpsemaks hindamiseks ja raviks broneerida aeg minu juurde, Füsioteraapia Kliinikusse, 699 6515 või helistada mulle otse 56 454 949.

Tervitades,
Priit Ailt