Raksuv küünarnukk 04.08.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud nii kaua, kui ma mäletan selline probleem, et kätekõverdusi tehes käib vasakus küünarnukis raks läbi, mis ei ole küll valulik, kuid väga ebamugav. Eile tegin üle väga pika aja kätekõverdusi ning pärast seda käib samasugune raks/nõks läbi ka niisama vasakut kätt kõverdades, väga õrnalt on ka valulik.
Kas oskate öelda, mis seda võib põhjustada ja kas on lootust, et see läheb ise üle või mida ma peaksin selle probleemi osas ette võtma?

Vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Raksumine ja naksumine liigeste liigutamisel on tavaline nähtus, mille pärast muretsema ei peaks. Sagedasemateks põhjuseks on kõõluste, sidemete liikumine üle luude või õhumullide vabanemine liigeses. Kui häälega kaasneb ka pidev valu ja turse, oleks vajalik piirkonna põhjalikum hindamine.
Kui tegemist lihaste/kõõluste naksumisega, võib proovida venitusi ja massaaži. Üldiselt ei vaja selline probleem ravi. Võib proovida ka kätekõverdusi teha esialgu vastu seina või kapi/voodi äärel või asendada muu sarnase koormusega.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut