subkondraalne skleroos 03.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Röntgenülesvõttega tuvastati „lisaväärtusena“ sääreluu subkondraalne skleroos. (Röntgenülesvõtte oli seotud kukkumisega põlvele ja see vigastus on tänaseks täielikult taastunud). Olen 48 aastane, kogu elu teinud sporti. Ülekaalu pole. Hetkel mingeid takistusi sportimiseks pole - aga arvestades saadud diagnoosi-kas peaks hakkama ennetavalt tegema mingeid spetsiaalseid harjutusi, pöörduma füsioterapeudi poole, võtma toidulisandeid, vähendama sportimist?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil mingeid kaebusi ei ole ja tegemist oli nö "juhuleiuga" ei ole muretsemiseks põhjust. Nagu arstidki teile varem öelnud, jätkate tavapärase eluga. Oluline on toituda täisväärtuslikult, olla aktiivne ja vältida ülekaalu. Sportida ja trenni teha võib enesetunde järgi. Kindlasti ei pea te seniseid liikumisharjumusi muutma, kui need teile probleeme ei valmista. Otseselt ei ole vajadust ka füsioterapeudi poole pöörduda.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut