säärelihase trauma 22.12.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

7 detsembril vaatasin telekat jalad olid teise toolipeal puhkamas siis tõusin ja tagin paar kiiremat sammu ja paremast säärest käis raks läbi -mõtlesin ,et luumurd käimine oli võimatult valus.imelik oli see ,et paiste ei läinudki ja siniseks ka aga nüüd olen vahelduva eduga käinud vahepeal peaaegu ,et hea ja siis jälle läheb kuni hüppeliigeseni paiste säär ka paistes ---mida teha.

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere! Vabandust, et vastus Teie küsimusele viibis ning loodan, et olete saanud abi. Kõlab, et tegu võib olla kerge achilluse kõõluse rebendiga. Seda peaks siiski vaatama ja diagnoosima esmatasandi arst - perearst või ortopeed. Kui rebend ei ole laiaulatuslik siis tavaliselt paraneb tõesti ise, võib aidata K teipimine. Kui paistetus ja valulikus on taandunud, siis kindlasti tuleks alustada taastavate harjutustega. Täpseid harjutusi saavad teile soovitada meie füsioterapeudid.