Jalalaba paistetus + mõrad 16.12.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Vasak jalalaba on paistes juba liiga mitu kuud, täpsemalt üleminek jalalabalt varvastele. Nii jalalaba pealt kui alt, kõndida saan ning valu pole tappev, aga siiski longates ja kontsantselt tunda andes, paistetus alla ei lähe isegi kui näiteks 5-7 päeva voodis olen ja minimaalselt liigun. Olen teinud röntgenid ning ultrahelid, öeldakse, et väikesed mõrad on kahes varbas ning seetõttu ka paistetus ning et selle paranemiseks pean lihtsalt kuni 2 nädalat mitte liikuma, et kõik paraneks.
Küsimus ongi järgmine, et olen 7 päeva olnud praktiliselt liikumata, kuid erilisi muutusi ei ole, kas see tundub teile õige ravi, kas mingid ravigeelid (põletikuvastased) võiksid ravi pakkuda?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Üldiselt on luumurru/mõra peamine tunnus turse ja paistetus, mis kaob kui luu paraneb.

Soovitan kasutada 3 korda päevas 15 min korraga külmaravi - jääkott jalal, vajadusel õhuke rätik vahel, et nahka ei ärritaks.

Valuvaigisteid/ põletikuvastaseid ravimeid soovitan siiski võtta, vähemalt 5-7 päevase kuuri.

Tervitades,
Priit