jalalaba paistes 13.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on kergelt turses jalalaba. Valu ei ole, vaid ebamugavustunne. Paistetus ei kao. Traumat ei ole olnud. Samal jalal on kunagi ammu opereeritud veenilaiendeid, otseselt ei ole vaevusi enam tundnud, vahel harva. Kas jalalaba paistetus võib olla põhjustatud veresoonkonna häiretest? Iseravimist ei poolda.

Kuna perearst ei ole antud probleemi võimeline lahendama, vajaksin eriarsti konsultatsiooni, ilmselt ka röntgeni. Elan Tartus.

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Turses jalalaba võib olla tingitud väga erinevatest põhjustest.Arvan, et peate siiski kasutama eriarsti konsultatsiooni. Millise arsti poole esmalt pöörduda, võiks jääda perearsti otsustada.