hüppeliigese murd ja paistetus ei alane 30.10.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

4 nädalat tagasi murdsin hüppeliigese ja on ka sidemete rebend. Jalg on jäiga tallaga ortoosis, ei pandud kipsi, seetõttu näen ka jalalaba paistetust. Arst soovitas teha viinakompresse, samas olen kuulnud ka väiteid, et viinakompress on hoopiski kahjulik. Uus röntgen tehakse 2 nädala pärast ja kui luu on paranenud, alles siis saaks hakata tegema taastusravi. Mida teha need 2 nädalat, kas paistetust püüda alla võtta ikkagi viinakompressidega?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Turse langetamiseks soovitan külmakompressi (jääkotti, mitte külmageeli). Lisaks võimalusel teha magnetravi aga ma pole kindel, kas seda saab koos ortoosiga teha, kuna ma pole kindel, kas ortoosi võib esimesed kaks nädalat ära võtta, tõenäoliselt ei või. Kui ortoos ära võetakse, siis jätkata kindlasti külmaraviga, lisaks võimalusel rõhkside (siduda varvastest ülesse poole) ja magnetravi. Kui traumatoloogi käest loa saate, siis koormusvabad hüppeliigese sirutused-painutused liigutused aitavad ka turset alandada.

Tervitades,
Priit Ailt