krambid varbas 21.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Lp doktor!

Olen 26 a. naine. Aeg ajalt esinevad mul vasakus jalas suurest varbast järgmise varba kramp. Mõnikord aitab sellest ebameeldivast tundest vabaneda kui kõndida või lihtsalt käega varvast liigutada. Eile aga kestis kramp 15-20 minutit ja labajalg muutus üleni valulikuks. Hiljem kui kramp kadus, kadus ka jalavalu. Kas te oskate öelda millest võivad sellised varba krambid tekkida ja kuidas neist vabaneda, seda just eriti siis kui oled sattunud keskkonda kus varvast masseerida pole kohane (nt pood, teater). Mida teha, et ennetada selliseid olukordi?

Teid ette tänades

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

IIlmselt on tegemist ristivolvi ulekoormuse ja lamenemise probleemiga.Tuleks

selles suunas uurida.Kui see kinnitub,tuleb osta vastav ortoos (tallatugi) ja teha

spets. harjutusi.Ortopeedile peaksite oma jalga naitama.Minu vastuv reg. tel.

nr.366088,318199.

Lugupidamisega A.Eller