krambid (suusa)maratonill 24.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Millest tekkivad lihaskrambid maratonid lõpuosas? Treenitud nagu oleks ja jõudu ka veel oleks aga lihastes on sageli krambid. Kas on tegemist millegi puudusega (olen kuulnud midagi Ca puudusest?), kas on mingid vitamiinid/preparaadid mis aitaksid? Vedelikupuuduses probleemi pole, tarbin tajal vedeliiku piisavalt.

Tänades
raffasuusataja.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Krambid suures osas sõltuvad joomisreziimist,ka ilmast,treenitusastmest s.o. tempost.Mõned arstid soovitavad juba enne maratoni vedelikuga laadida.

DR.K.Meitern