Probleemid põlvega 16.10.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Peale selle aasta Tallinna maratoni hakkasid vasakus põlves valud. Käisin MRT-s ja sain sellise vastuse: Teostatud uuringud: Tellitud uuring: MRT uuring vasakust põlvest. Kliinilised andmed: M25.5 - Liigesevalu. Tegevteenistuja. Kaebused -- olnud kaks nädalat probleemiks vasema põlveliigese valu. Valu tekkinud peale füüsilist koormust - jooksnud maratoni 42 km. Rahulolekus kaebused puuduvad. Mänginud pikka aega korvpalli, mille lõpetanud kuna põlvevalud hakkasid segama. Obj.-- vasak põlv vaatlusel tursevaba, nahakate iseärasusteta, patella palpatsioonil valutu , subpatallaarsel efusiooni ei sedasta. ROM põlveliigesest vaba., McMurray negatiivne,eesmine - ja tagumine sahtel neg.Vagus ja valgus stabiilne kuid varusb stressil kergelt valulik.. Teostatud uuring: MRT uuring vasakust põlveliigesest 2 mähisega 8 tööd. Kood: 79203 x 1. Kirjeldus: Vasak põlv. Leid: Subkondraalse luutursega kõhresignaali muutuse alad patella mõlemal fassetil. Muutunud signaaliga kõhr reieluu trohklea keskosas 6 mm alal. Mujal luudes signaalimuutust esile ei tule. Kõhred muus osas nähtavate muutusteta. Vedeliku rohkenemist liigeses ei ole. Vähene vedelik subpatellaarses burasas. Meniskid intaktsed. Ristati- ja külgsidemed intaktsed. Hoffa keha muutusteta. Lig. patellae ja m. quadricepsi kõõlus intaktsed.
Ei ole veel uuesti ortopeedi juures käinud, kuid kas taastusravi sellise vigastuse puhul aitab?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,
MRT kirjeldab ülekoormust patella all kõhrepindadel. Raviks koormuse jälgimine, teha neid tegevusi, mis valu ei tekita. Võimalik, et abi võib olla eletriravist ja teipimisest. Lisaks soovitan teha põlve stabiliseerivaid harjutusi - "knee stability exercises (for runners)".
Kuna maratonist juba mõnda aega möödas, siis kui kaebused endiselt olemas, siis arvan et ainult puhkamine enam ei aita.
Tervitades,
Priit Ailt