põlve valu 04.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
muret teeb meie pere 17 aastase tütre põlv-
ligikaudu viis aastat tagasi suvel kukkus ta rattaga sõites ja vigastas oma põlve, olime siis maal ja kuna tundus, et peale sügava haava, mille me kinni sidusime, muud hullu polnud, siis arsti juurde me tookord ei läinud. Pool aastat hiljem hakkas tal põlv valutama ja kuna muid traumasid ei olnud, seostasime seda suvise kukkumisega. Esialgu püüdsime kodus kompresse teha, siis liikus valu edasi ülespoole, jalg läks paiste ja sealt maalt hakkas meie lõputu arstide juures käimise rada:
1. esimene arst ( laste ortopeed )-määras ibuprofeeni ravi 3 kuud, valu läks hullemaks, tagasi sama arsti juurde minnes ei osanud ta midagi muud soovitada kui käskis ravi jätkata; reumaproov on korras;
2. pöördusime järgmise ortopeedi juurde, kes määras elektriravi koos mingi salviga- 2. seansi järgselt muutus lapse valu väljakannatamutuks
3. eraarsti vastuvõtt - viskas eelmise arsti määratud salvi prügikasti, sest tema arvates ei oleks tohtinud seda ravina kasutada ja arvas operatsiooni kasuks, kuid soovis konsulteerida oma kolleegiga Soomest
4. Soome tohtri arvamus - teie lapsel on üks jalg lühem ja sellest tingituna on suured valud!!!!!!!!!! ei mingit ravi
5. pöördumine otse haiglasse, millele järgnes operatsioon ( opereeriva arsti nimi ja mida operatsiooniga parandati teadmata, ka meie süü, et ei uurinud täpsemalt, kuid eeldasime, et arstid teevad oma tööd korralikult )
6. valud jätkusid, midagi ei muutunud ja jõudsime järjega Keila arstini
7. uus operatsioon ja opereeriva arsti hinnangul likvideerisid nad eelmise opi praaki, paraku valud jätkusid
8. uus operatsioon - siis selgus, et menisk katki
9. uus operatsioon - mittemeditsiinilises keeles rääkides oli arstide sõnul põlveluu ühe koha pealt paljas ( puberteediealiste tüdrukute viga)
10. kõige trastilisem on see, et kõik need pea viis aastat põlv valutab ja terveks ei ole saanud.
2003 aasta sügisel käisime Tartus aparaadi all, mis vaatas põlve kihiti läbi ja arsti hinnangul on kõik korras. Kirjutas retsepti toidulisandite näol, mis aitavad põlvel tugevamaks muutuda. laps on söönud neid mitu head kuud, kuid enidselt piinavad teda tugevad põlvevalud.
Erinevad diagnoosid ( lihasepõletik, liiga lühike jalg, katkine menisk, praak operatsioon ), kolm operatsiooni peaaegu järjest, hunnik rohte ja ei mingit tulemust. Kas oskate veel midagi soovitada, kuhu abi saamiseks pöörduda.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Kuna Teil on nii pikk haiguslugu,siis kirjateel nõu ei saa kuigi hea olema.Kui tulete vastuvõtule(Paberite ja piltidega),võin anda oma arvamuse

DR.K.Meitern.