seljavalu 13.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mida teha nimmepiirkonna valuga?Istumisel ,käimisel ei sega, kõige

valusam on öösel magades, ajab ülesse, kui on vaja külge keerata.

Kummargil olles on ka valus, ei saa enam hästi sirgeks. Üldiselt on

see koht pidevalt tuntav.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Kui valu on pikemat aega olnud,tuleks ikkagi pöörduda arsti poole.Lühema valuperioodi esinemisel tuleks kõigepealt magada kõvemal asemel,et selg ei vajuks läbi.Selja all võiks hoida ka kuumavee kotti.Sisse võiks võtta mõnda valuvaigistavat rohtu-aspiriin,paratsetamool,ibuprofeen.Määrida võib ka mõne soojendava salviga.Vältida tuleks raskuste tõstmist,eriti kõvera sejaga.Lugupidamisega,dr.Kaidu Meitern