kas on mõtet osta "magnetvöö", st kas see ravib? 30.04.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kevadised aiatööd, tekkis seljavalu. Kuskilt olen kuulnud, et mingi magnetvöö aitab.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Pigem on soovitatav seljale harjutusi teha, et ennetada/leevendada seljavalu. Vahetada tööasendeid ja teha pause puhkamiseks. Tegemist on pigem lihaste jaoks harjumatute liigutustega ja seetõttu tekib valu. Harjutusi soovitan teha igapäevaselt. Kõige lihtsamad on selili puusatõsted, põlved kordamööda rinnakule, põlvede kiigutamine külgedele, neljakäpukil vastas käe-jala tõsted jms. Harjutusi teha 10-20x, korrata 1-3 seeriat. Harjutusi teha valu piires enesetunde järgi. Magnetvööd osta ei soovita.
Vajadusel pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut