reielihaste treenimine haigete põlvedega 02.11.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Sain Teie vastustest erinevatele põlveprobleemidele aru nii, et oluline on treenida reielihaseid, et need põlvi toestaksid. Aga minu teada koormavad kõik reielihast treenivad harjutused vähemal või rohkemal määral ka põlvi. Mul jäävad põlved valusaks juba sõideergomeetriga treenides, rääkimata kükkide tegemisest. Kuidas ma neid reielihaseid siis treenida saan, kui haiged põlved seda ei võimalda? Äkki oskate mõne kasuliku ja põlvi säästva harjutuse reielihaste treenimiseks välja pakkuda?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Haigetele põlvedele keharaskusega kükkimine on absoluutselt vastunäidustatud.Minge jõusaali ja maarvan,et instruktor näitab spets harjutusi.seal onselleks palju igasuguseid masinad.

Dr.K.Meitern