valusad jalad seoses jooksmisega 22.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

olen 25- a. naine, mitte eriti sportlike eluviisidega. Umbes kuu aega tagasi otsustasin hakata tegelema tervisejooksuga. Alustasin küllaltki kerge koormusega - 2-2.5 km. Jooksmas käisin ülepäeviti. Esimesel kahel nädalal tundsin end hästi, kuid viimasel ajal on muutunud mu jalad, täpsemalt jalalabad valulikuks, käia saan normaalselt ainult kõrgete kontsadega, siis ei tunne valu, kuid ilma jalatsiteta ja madala jalatsiga saan toetuda ainult nn. jalatalla väliskülgedele, täistallale toetudes on valus. Tegemist on tuima valuga, mida saab kannatada kuid on siiski häriv. Valu kaob enam-vähem ära kui jooksmisest on möödunud umbes nädal, samuti jooksmise ajal, kui joostud on umbes 5 minutit. Jooksen selleks spetsiaalselt mõeldud jooksutossudega ning pärast jooksmist teen ka venitusharjutusi.

Ette tänades, Helen

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilmselt on Teil tegemist pöia võlvide probleemidega.Hea oleks,kui Teie pöidasi näeks ortopeed.Kindlasti tuleks Teil alustada pöia lihaseid tugevdavate harjutustega.Kõige lihtsam harjutus on järgmine:istudes haarate palja jala varvastega põrandalt soki,tõstate selle aeglaselt teise jala poole sääre kõrgusele,lasete lahti ning kordate seda palju kordi.Võibolla on Teil vaja ka igapäevaeluks võlvitugesi?

Lugupidamisega A.Eller