valu 06.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 31 a. naine ja probleemiks on mul jalalaba .Nimelt kui astun ,siis jalalaba välisküljele lööb kohe lõikav valuhoog mitte kogu aeg aga kui on natuke vale kalle astumisel .Paistes nähtavalt ei ole, kuid katsudes on kanna ülemineku kohas tallaks valulik, samuti kingade kandmisel on nagu tunne ,et on paistes.

Arsti poole pole pöördunud ja see valulikkus kestab kuskil nädal aega ja vähemaks ei tundu jäämast.Olen määrinud jää geeliga.Mingeid teisi haigusi ega traumasid hetkel pole.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kõige õigem oleks ikkagi pöörduda ortopeedi poole.Kirjelduse järgi võib tegemist olla pöia pikivõlvi ülekoormuse ja algava lamenemisega.Teid aitaks talla pikivõlvi toe kandmine jalatsi sees ning võlvi tugevdavate harjutuste tegemine.Kõige lihtsam harjutus oleks istudes palja jala varvastega maast soki haaramine,üles tõstmine ja siis lahti laskmine.Samas ei saa ma välistada ka viienda pöialuu väsimusmurdu,nii et esimene soovitus jääb jõusse.

Lugupidamisega A.Eller