REIELUUKAELA MURD 18.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

77 a vanaproua murdis veebruaris reieluukaela, opereeriti, pandi poltidega kinni.(10p haiglas)

Nüüd on ta kodus, alguses jalg paistes polnud ja ei valutanud. Nüüd aga, jalg paistetas üles ja valutab ka. Mida teha?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Sellel võib olla mitu põhjust.Kõigepealt peaks jalale andma kõrgem asend ning püüdma labajala ja sääreosaga võimelda.Kui vaevused ei vähene,peaks patsienti nägema arst.Kui valu on ka murtud luu piirkonnas-tuleks patsient toimetada raviasutusse rö-uuringuks.

A.Eller