põlvevigastus, edasised treeningud 07.06.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

17aastane neiu vigastas põlve kukkudes puupõrandale otse põlvili u.1m kõrguselt 1.aprillil. Tegeleb tippspordi tasemel batuudihüpetega. Põlv valutas peale kukkumist, aga sai madalale hüpata. Kõrgele hüpates tugevad valud põlves. Peale traumat osales 4-l võistlusel 3.apr.,17.apr.,3.mai ja 17.mai treenida enne võistlusi ei saanud. Peale viimast võistlust veel paus kuni 3.juunini. Siis selgusid MRT tulemused: Reieluus esineb hajusalt piirdunud küllalt ulatuslik luuturse, mille maksimum jääb ristatisidemete kinnituskohtade ümbrusesse. Liigeseõõnes olulist vedelikurohkenemist ei sedastata (minimaalselt). Proovis uuesti alustada treeningutega, kuid treeningujärgselt oli valus jalale maanduda ja jalga lõpuni sirutada. Kas on mingeid võimalusi kiiremaks paranemiseks, et naasta tavapäraste treeningute juurde? Sügisel ootavad mitmed välisvõistlused.

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et olete siiamaani enamvähem õieti tegutsenud. Soovitan edasiseks raviks erinevaid teipimisi - kinesioteipimisi ja dynamicteipimisi. Need vähendavad valu ja alandavad turset.

Kirjelduse põhjal arva, et reie esikülje lihased on traumast ja valust oluliselt nõrgenenud ja neid tuleks tugevdama hakata.

https://www.youtube.com/watch?v=yp1MSpwJcIg (stabiilsus ja tasakaal)
https://www.youtube.com/watch?v=iMA5J5oSFcY (jõud)

Viimast harjutust masinal teha üks jalg korraga, vaheldumisi jalgadega, ehk siis väikse koormusega ühe jalaga põlve sirutamine. Korduseid kuni 15 ja seeriaid kuni 5.

Juhul kui soovite proovida teipimisi, siis olen Tallinnas neljap ja reedel.

Edu,
Priit Ailt
56 454 949

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Põlvevigastus

Tere,väänasin kaks ja pool kuud tagasi põlve, venitasin sisemist sidet ning ka põlvekedre alust piirkonda: verevalumit polnud. Alguses ei saanud põlve kõverdada.


Vastas dr Kaidu Meitern

Tere,Luule!Arvan,et väänamise ajal sai kannatada ka põlvekedra kõhrepind(sellest ka need sümptoomid)Minu arvates praegu küll ei ole artroskoopia vajadust ja probleem peaks kaduma ...

Loe edasi

PõlvevigastusAasta tagasi juhtus mul kaugust hüppamisel õnnetus ja ma vigastasin oma põlve. Sõin igasuguseid rohte ja tehti ultraravi, aga siiani pole see jalg veel ära paranenud. Ma ei oskagi täpselt ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Sellise pika anamneeesiga vigastus peaks eelneva konservatiivse raviga saama terveks.Järelikult on tegemist vähe tõsisema vigastusega.Ka sümptoomid -"käib liigesest välja"(medisiinis nimetatakse seda petmise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: