Füsioteraapia pärast hallux valguse operatsiooni 16.05.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin 2 nädalat tagasi Tartus päevakirurgias parema jala hallux valguse operatsioonil. Operatsioon hõlmas I metatarsaalluu fiksatsiooni ja sisse jäi 2cm (Barouk) kruvi.Ilmselt on kõik meditsiinilises mõttes hästi, ent mind hakkas vaevama internetis loetu, et pärast operatsiooni on vajalik füsioteraapia. Minu ortopeed ei rääkinud sellest midagi ja ka haigla väljavõttel pole midagi mainitud. Minu küsimus ongi selline,et kas füsiteraapia on taastumiseks vajalik? Ei tahaks midagi maha magada. Kui tegu on kodus tehtavate harjutustega, siis ehk on neid ka võimalik kuskilt vaadata, lugeda? Olen siiani olnud üsna liikuv ja sportlik, kuidagi ei tahaks hilisemaid liikumisprobleeme. Palun Teie abi ja nõuannet.
Tänades!

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Ma igaks juhuks soovitan Teil ikka taastusravisse pöörduda. Nüüd kus OP on paar nädalat möödas on haavavalu, turse jne juba langenud ja võime alustada piiranguteta liigutamisega. Kuna suure varba liikuvus ja funktsioon on normaalse kõnni puhul väga oluline, siis ei tohikd seda OP järgselt unarusse jätta. Kõnnimustri häirete korral võivad avalduda uued kaebused teistes keha piirkondades (põlv, puus jne)

Interneti teel on mul esialgu raske midagi kindlat soovitada. Kuid suures plaanis jaguneb taastusravi kolmeks - valu ja turse vähendamine (külmaravi ja erinevad teipimised); liigesliikuvuse taastamine (antud juhul siis suure varba painutuse ja sirutuse venitamised, esialgu passiivselt kuni valu piirini); kolmandaks lihaskonna treenimine, et kõnnimustris ei esineks kõrvalekaldeid.

https://www.youtube.com/watch?v=q5Ov6LMISvU
https://www.youtube.com/watch?v=zRIilSqwALU

Loodan, et ülevalolevates videotest on abi. Esimene siis pigem venitustehnikatest ja teine jõuharjutustest.

Edu,
Priit Ailt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

operatsioonijärgne paranemine

Tere!

Olen 41.a. naine.12.nov.2001.a. tehti vasaku jala suure varba(hallux valgus) operatsioon, kipsi ega muud tuge ei paigaldatud, op-i järgseks raviks sain hjertemagnyli 1 tbl.päevas,igapäevast ...

Vastas dr Andres Kukner

Tere. Teid huvitavatele küsimustele on antud informatsiooni alusel raske vastata. Hallux valguse operatsioonideks on väga palju meetodeid. Tihti oleneb just sellest ravi tulemus. Millist metoodikat Teie ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: