Jooksmisest põlved hellad 28.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen alles alustanud jooksutrennidega ning enamuse ajast jooksen metsa all terviseradadel. Pärast 35minutilist jooksu tunnen, et põlved on hellad. Kas peaksin paremini sooja tegema või on mure jalatsites? Mis harjutusi soovitaksite teha?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kaebuse põhjuseks võib olla mitu asja. Esiteks tuleks kindlasti üle vaadata oma jalatsid, juhul kui need on kulunud, siis nad ei paku Teile enam soovitud tuge ja pehmust. Soovitan pöördude sellel teemal Jooksueksperdi poole.

Teiseks võib kaebus olla ka mööduv, juhul kui jätkate sihikindlalt ja regulaarselt treeninguid. Sellisel juhul kohaneb keha koormusega, muutub tugevamaks ja kaebused kaovad.

Kolmandaks võite määrida kergelt soojendavaid kreeme enne treeningut põlve piirkonda. Juhul kui see vähendab või lükkab ajaliselt kaebusi edasi, siis võib sellega jätkata.

Neljandaks võib olla küsimus ka liigessidemete stabiilsuses. Soovitan enne treeningut teha alloleva video harjutust. See tugevdab põlve.

https://www.youtube.com/watch?v=aPyJlF_MAww

Kui palju Te üldse ajaliselt järjest jooksete ja mitu korda nädalas? Kui 35-ndal minutil põlved hellaks lähevad, siis kas edasine liigutamine on raskendatud või jätkate treeningut?

Tervitades,
Priit Ailt