Selgroolüli murd 17.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 34 a.naine. Pool aastat tagasi oli mul selgroo 12nda rinnalüli murd. Olen käinud taastusravis (vesivõimlemine, ravivõimlemine). Tahaksin teada oma sportimisvõimaluste kohta järgmist: kui sageli ja kui suure koormusega ma tohiks mingit spordiala harrastada? Missusgused alad on eelistatud (ise oletan, et ujumine, vesivõimlemine) ning kas treening jõusaalis on täiesti vastunäidustatud? Aeroobikat ma praegu teha ei saa, aga kas sellise trauma korral taoline treening enam üldse võimalik edaspidigi on?

Ühesõnaga, kas ma võin teha trenni kuni valuaistinguni ja väsimuseni või on siiski mingid teoreetilised vastunäidustused?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Adekvaatse vastuse andmiseks peaksin nägema rö-ülesvõtet.Eelistatud alade kohta arvate õieti,kuid jõusaali kohta arvan teisiti.Harjutamine jõusaalis on näidustatud,kuid vältima peaks esialgu harjutusi,mis koormavad lülisammast pikisuunas ning mis põhjustavad tugevaid painutusi.Kõik,mis on suunatud seljalihaste toonuse tõstmisele ilma valuta on hea.Kõige paremat nõu oskab Teile anda liikumisravi instruktor,kes tegeleb traumajärgsete patsientidega.

Lugupidamisega A.Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

selgroolüli murd

tereSeoses selgroo torsaalosa 12nda lüli murruga pean lamama 3-4 kuud. Kui

tõenäoline on kiirem paranemine ja mis sellele kaasa aitab?Praegu võimlen kodus 3 korda ...

Vastas dr Andres Kukner

Lülisamba murdude ravi ei ole ainult lamamisreziim. Teie antud informatsiooni järgi pole võimalik määratleda, millist tüüpi vigastusega on tegemist, palju on traumast möödunud, millised on olnud senised ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: