põve- ja turjavalud 28.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40-aastane naine ja tegelenud 11a iluvõimlemisega, hiljem üsna tihedalt tantsimise ja jõutreeningutega. 6 a tagasi hakkasid mul aeg-ajalt valutama põlved. Samuti hakkas üha tihedamini tunda andma turja-kaela-õlgade piirkond. Aeg-ajalt valutavad põlved nii tugevalt, et on raskusi trepist allasaamisega, kükitamisega. Ka magades põlved valutavad. Sama lugu on õlaliigestega. Selg ja kael on vahest nädalate kaupa täiesti kanged, sellega on ka häiritud verevarustus pähe ja kätesse kuni selleni, et pea valutab ja süda on paha. Massaaz aitab ainult ajutiselt. Teen ise venitusharjutusi, mis on samuti suhteliselt vähe aidanud. Perearst saatis ravivõimlemisse -mulle need harjutused üldse ei mõjunud. Tahaksin väga selgust saada, millest need hädad tingitud on - kas lihtsalt kunagise suure spordi tagajärg, vanadus, vm. Liigesed paistes ja tursunud pole, küll aga on põlved vahest seest kuumad. Turi ja kael on üsna jätkuvaklt kõvad, tursunud ja valulikud. Samuti valutavad üsna tihti istmikunärvid. Kõik käe- ja kaelasooned on venitades valusad. Perearst ütles, et reumat mul pole. Viimasel aastal loobusin 4-korda nädalas trennidest ja nüüd käin ainult 1 kord nädalas jõusaalis. Nähud ei kao kuhugi. Kui teaks, millise arsti poole peaks pöörduma, st kust alustama? Ja mida saaksin ise ette võtta või tegemata jätta, et uusi valuhoogusid vältida? Ette tänades T.E.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kuna Te hädad on pikka aega olnud,tuleks lasta teha Rö-pildid ja teha vis

iidid neuroloogile ja ortopeedile,et näha,kas liigesed on kulunud ,on ka kaelalülides j selgroos muutusi?Aga võimlemist tuleb igal juhul jätkata.NB!harjutusi läbi valu ei tohiks teha,siis lähevad lihased veel rohkem pingesse.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern