põlve piirkonna valu 08.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

25a. mees, heas füüsilises vormis, terve mees, tegeleb erinevate spordialadega (jooksmine, ujumine, suusatamine- maratonid, pallimängud, rattasõit). Probleem tekib vabatehnika suusatamise ajal -valulikkus mõlema põlvekedra alla. Valu ilmneb ca. 15 km suusatamise järgslt. Valu on nii tugev, et tuleb suusatamine katkestada. Koormuse lõppedes valu kaob. Probleem ilmnes 2a. tagasi talvel, kui sai tõsisemalt suusatamisega tegelema hakatud. 1a. tagasi sai tehtud 2 nädalane ravikuur diklfenakiga, enne võistlusi sisse võetud NSAIDi. Suve periood on rahulikum. Sporditraumasid varem pole olnud. Mis oleks järgmine samm? Kuidas valmistuda võistlusteks? Kuidas ennetada valu teket? Kas spordikreemi võiks kasutada?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Oleks vaja kindlaks teha täpne diagnoos:kas on tegemist kõhre või liigese sidemete patoloogiaga.Selleks oleks vaja pöörduda traumatoloog-ortopeedi poole,kes tegeleb ka spordivigastustega.Võimalik,et aitab spetsiaalse ortoosi kandmine.

Lugupidamisega A.Eller