Liigesed 07.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 18-aastane mees. On tekkinud probleeme liigestega, põlved, randmed ja ka sõrmed ragisevad ja nõksuvad. Valu üldiselt ei esine, v.a. mõned üksikud korrad, kui põlved ja parem ranne on tunda andnud. See ei takista füüsilist tegevust, aga on häiriv. Põlvede ragisemine (eriti parem põlv) algas juba 2-3 aastat tagasi, teised on lisandunud sel talvel (2001/2002): põlvedele järgnesid randmed, siis pöidlad. Tegelen palju suusatamisega (6 korda nädalas, enamasti 1-2 tundi korraga). Spordiga olen aktiivselt tegelenud ühe aasta, enne seda oli paariaastane vahe. Olen kuulnud, et tegu võib olla liigesepõletikuga. Teisi haigusi ei tea endal olevat, arsti juurde ei ole pöördunud. Mida peaks ette võtma? Kuidas liigeseid edaspidi hoida (tuul, niiskus, temperatuur)? Kas on olemas ka mingisuguseid liigestele mõeldud harjutusi? Aitäh!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!Kui valu ei ole,siis asi ei ole "hull"Mõnedel inimestel esinevad" häälitsevad" liigesedmille põhjuseks arvataksekõhrelistel liigespindadel tekkiv heli.Nii,et põhjuseks võib olla muutused kõhrpiinnas(näiteks ebatasasus,pragu,karenemine jne.)Praegu on apteekides müüa toidulisandeid(saab ilma retseptita),mis sisaldavad glükoosamiini ja on mõeldud kõhrepinna taastamiseks.Kui ei ole valu ega turset võib sporti julgelt edasi teha.Liigestele on parimad spordialad(eriti kui kehakaal on üle normi)suusatamine,ujumine,jalgrattasõit,harjutused reielihastele jõusaalis.Tervitades,dr.kaidu meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Naksuvad liigesed

Tere!Olen 19-aastane neiu.Tegelen tihetalt spordiga.Trennni tehes naksuvad mul liigesed ja viimasel ajal on mul hakanud tekkima vigastused:hüppeliiges on 3korda altvedanud ja ka põlv,mis on mul pidevalt ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

SEe naksumine võib olla liigeskõhre ebatasasusest.Tehke mõned kuurid glükoosamiinpreparaatidega.(toidulisandid,mis soodustavad kõhre ainevahetust,saab apteegist ilma retseptita)

Loe edasi

Sõrmeliigesed

Tere!
Mõnda tööriista pikemat aega käes hoides(sõrmed kõverdatult) muutuvad sõrme liigesed valulikuks ja mõnikord ei saa neid muidu lahti kui tuleb neid teise käega lahti suruda.Milles asi?
Tänan ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Võimalik,et tegemist ülepingutusest tingitud kõõluse põletikuga.Kiirem paranemine,pöördumisel ortopeedi poole.

Dr.A.Heimann.

Loe edasi

liigesed

Tere,
21-aastasel 50 kg tüdrukul kõndides on kuulda, kuidas hüppeliigesed naksuvad. Millest võib see olla? Mingeid traumaid ei ole olnud. Ei põe ka kroonilisi haiguseid. Mis aitaks?
Tänan

Vastas dr Kaidu Meitern

TERE!

Liigese kõhrepinnad ei ole tasased-kasutage glükoosamiini sisaldavaid toidulisandeid

DR.K.Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: