valud seljas 18.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 34 aastane naine ja juba teist aastat hädas periootiti esineva tugeva

seljavaluga nmmepiirkonnas. Eelmine aasta kummardusin kuidagi järsult, et

võtta koeral rihma seljast ja enam püsti ei saanud. Olin seejärael nädala sinisel

lehel aga mis mul viga oli ei tea tänaseni, Mustamäe polikliinikust öeldi, et kõik

justku oli korras. Eelmine aasta ootasin oma kaksikuid ja imekombel ei

valutanud mul sellest koormast isegi mitte kordagi selg. Nüüdaaga on juba

teist nädalat sama mure, tõusta on valus käija on valus ja valu lööb kuidagi

ka vasakausse jalga, nii, et tänaval pean mitu korda seisma kuna valu on nii

suur, et edasi minna on võimatu, aitab aga vahest kui kõndida väga väikeste

sammudega. Olen omal ajal tegelenud 10 aastat väga tugevalt tippspordiga

aga ühtegi selja traumat üle elanud küll pole. Kuna lapsed on aga 5 kuused

alles siis pean neid pidevalt tõstma ja vahel on väga hirm, et võin laps käes

kukkuda kui mingisse valesse asendisse juhtun jääma. Lapsena käisn nii

umbes 8 aastaselt ravivõimlemas kaasasündinud kui ma nüüd hästi mäeltan

siis ühe lüli veidi viltuse asendi tõttu aga kas see just võiks praeguse häda

põhjuseks olla ma küll ei osaka arvata. Kas te oskaksite nõu anda millise arsti poole üldse põõrduda võib olla probleemi põhjuseks mingi närvipõletuk või

hoopis reuma? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Teie jutu järgi peaksite ikkagi pöörduma neurokirurgi poole ja oleks hea,kui Teil oleksid Rö-pildid arsti juurde minekul juba olemas(perearst)Ka võib abi saada manuaalterapeudi poolt.

Kiiret tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern