krambid 12.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25 aastane naine. Probleemiks on krambid jalgades. Nii kaua kui ennast mäletan, on mul alati jalad valutanud. Kuna erinevad arstid tol ajal midagi ei leidnud ja seostasid jalgade valu kasvuperioodiga, siis rohkem arste ei külastanud. Kuigi kohati olid jalavalud üsna tugevad, just õhtuti ja öösiti. Umbes 10 aastat tagasi hakkasid jalad ka krampi kiskuma, algul vaid siis kui palju jalgadel olin. Siis soovitasid arstid lihtsalt peale pingutavat päeva jalad kõrgemale tõsta ja tegeleda rohkem spordiga. Nüüd aga on juba mõned aastad olukord eriti hulluks läinud, sest krambid tekivad minu arvates täiesti juhuslikult ja mingit seost leida ma küll ei oska. Samas on krambid järjest tugevamad ja välja sellest tulla järjest raskem, vahel tegelen terve öö vaid jalgadega, sest krabid on nii tugevad.

Perearst ei oska midagi öelda ega arvata. Kuna mul on viimasel ajal ägedamalt tekkima hakanud ka veresoonelaiendid, siis on soovitanud vaid kreeme nende vastu, kuid mingit leevendust krampidele ega ka veresoontelaienditele pole neist saanud (kuigi olen erinevaid kreeme kasutanud pidevalt).

Ehk peaksin veel lisama, et krambid ei ole nii sagedased, umbes korra kuus, vahel harvem, on olnud isegi poole aastaseid perioode. Jalavalu on aga peaaegu iga päev. Ma ei saa isegi aru, kas on tegemist nn. luu-või lihasvaluga. Tegelen üsna usinasti spordiga 4Xnädalas spordisaalis ning vastavalt viitsimisele metsajooks, pikkadest ja kiiretest jalutuskäikudest rääkimata.

Tänan!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Arvan, et probleemidele peaks lahendust otsima neuroloog. Krambiseisundi põhjus on tavaliselt seotud kahjustusega närvisüsteemis. Vajaksite spetsialisti kontrolli ja vajadusel lisauuringuid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

krambid (suusa)maratonill

Millest tekkivad lihaskrambid maratonid lõpuosas? Treenitud nagu oleks ja jõudu ka veel oleks aga lihastes on sageli krambid. Kas on tegemist millegi puudusega (olen kuulnud midagi Ca puudusest?), kas ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Krambid suures osas sõltuvad joomisreziimist,ka ilmast,treenitusastmest s.o. tempost.Mõned arstid soovitavad juba enne maratoni vedelikuga laadida.

DR.K.Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: