tuim varvas 03.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Lp doktor!

Pean alustama aastate tagant. Nimelt 13 aastat tagasi, kui olin rase, kõndisin ükskord ~10 km. Selle tagajärjel mu suur varvas "suri ära", paari päeva pärast oli asi korras. Peale seda juhtus aastate jooksul veel, et vahest, kui pidin pikalt jala käima, siis tekkis sama tunne, varvas tuimus. Nüüd aga nii ehk pool aastat on varba ots pidevalt pisut tuim, mitte just täiesti, kuid seda katsudes on teistsugune tunne kui muid kohti katsudes, ka varbaküüs on õige pisut välimisest nurgast laineliseks muutunud. Kas tegu võib olla mingi olulise haigusega ja kuhu peaks pöörduma? Millalgi rääkisin sellest perearstile, ta suurt murelikkust ei näidanud, kuid siiski, arvan, et nii see ei peaks olema.

Loodan teie vastusele ja tänan juba ette.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilma Teie jalga nägemata saan ainult oletada,millega võiks tegemist olla.Põhjus võib olla pöia ristivõlvi lamenemises ja sellest närvi pitsumises.Kaasuvana võib olla ka varba seenhaigus.Soovitan alustada ortopeedi konsultatsioonist.

Lugupidamisega A.Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Mügarik ning pealekasvanud varvas

Tere !

Küsimus puudutab 65-aastast prouat, kel on parema jala teine varvas kasvanud suure varba peale ning sellel asuvat konnasilma, mis takistab liikumist, on korduvalt opereeritud. Mida ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Seda häda saab korrigeerida operatsiooniga.

Dr.K.Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: