Probleemid põlvedega 07.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tervitus!

Mure põlvedega - pikemaajalisel püstjalapeal olemisel hakkavad põlved valutama. Eriti hull on paigalseis, aeglane jalutamine, ja ka aktiivsem püstine tegevus - korvpall jne. Samas 2-4 tunniline aktiivne jalgrattasõit ei tee hullu midagi (mullu sõitsin läbi ca 4000 km, võistlesin mtb-ga harrastajate klassis).

Asi andis esmakordselt tunda Ca 5 aastat tagasi - viibisin terved tööpäevad peamiselt paigalseistes jalul. Päeva lõpuks olid põlved valusad - tunne nagu hakkaks põlv valepidi (ettepoole) painduma.

Pärast töökohavahetust istuvale tööle probleem kadus.

Uuesti kerkis asi üles umbes 2 aastat tagasi.

Viimased paar kuud on parem põlv ka nagu natuke"logisenud"

Eriti hulluks läks asi parema põlvega u nädal tagasi päev pärast Ca 15 km suusatamist. Järgmisel hommikul hakkas valutama, praegu on küll järele andnud, aga uuesti suusatama ei kipu.

Mingeid otseseid traumasid põlvedega pole olnud - küll olen nooruses ( 13 - 19 aastat tagasi) tegelenud aktiivselt motokrossiga.

Millest võivad probleemid tingitud olla ja kui raske-kerge-edukas ja kui pikaajaline võib olla ravi.

Lugupidamisega

Peeter

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Lp.Peeter!

Teie kirjelduse järgi arvan,et tegemist on liigesepindu katva kõhre kahjustuse,põletikuga.Soovitaks määrida mõne liigese määrde(Fastum Gel)ja teha 1 kuur kõhre tervenemist soodustavate preparaatidega(näit.Arthrostop)Vältida tuleks valu tekitavaid liigutusi,kükitamist,põlvitamist,ka raskuste kandmist mööda treppe.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern