rüht 18.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21 aastane neiu. Probleemiks on halb rüht. Juba puberteedieas soovitas arst minna mul ravivõimlemisse, kuid siis jäi asi katki. Nüüd tundub mulle, et istudes ja kõndides oleks mul nagu väike küür seljas. Kas sellel puhul aitavad nn. traksid, mis tõmbavad selja sirgu ja mida saab kanda ka päeval riiete all.

Aitäh!

Arst vastas:

dr Toomas Tein

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,köiga tähtsam on ravivöimlemine ruhivigade ärahoimiseks ja hiljem ka ravis.Mingil määral sobivad ka tugikorsetid(nn. traksid)

lugupidamisega Dr.T.Tein