Valusad põlved 27.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu mureks on valusad põlved. Kui ma istun jalad istumise all või kükitan, siis käima hakkamisel ei saa ma kohe jalgu sirgeks. Põlved on valusad ka trepist alla minnes. Käies ja kükitades ragisevad ja raksuvad mitte just eriti tasakesi. Samas esineb jalgades ja kätes nn. "luuvalu". Kas need võivad omavahel seotud olla? Olen kõige selle jaoks veel liiga noor - 30.aastane. Mida soovitate?
Tänan

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

See on tingitud liigespindu katvast kõhrepõletikust.Tuleks teha reielihase toonust tõstvaid harjutusi,sporti(jalgratas) ja teha kuure kõhreseisundit parandavate toidulisandi(glükoosamiinipreparaadid,apteegist ilma retseptita) kuure.

DR.K.Meitern